3 498

Mamy to!
„ŁÓDŹ w trzech odsłonach”.

Kto zbudował Łódź? Jak powstała? Jak wyglądała 600, 200, 100 lat temu? Czy tak naprawdę znamy Łódź? A może zbudujemy naszą Łódź?
W ramach projektu „Łódź w trzech odsłonach” w okresie 06-09.2023 zrealizujemy cykl spotkań/warsztatów edukacyjno-artystycznych, które pozwolą odpowiedzieć na te i inne pytania związane z Łodzią, jej historią, kulturą i zabytkami.

Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-13 lat i obejmuje:
– spotkania z historią Łodzi
– spotkania z kulturą Łodzi
– spotkania z architekturą Łodzi połączone z warsztatami architektonicznymi i budową makiet wybranych, charakterystycznych zabytków Łodzi.

Cykl warsztatów opartych o autorskie scenariusze zajęć, to nasza oferta dla dzieci przygotowana specjalnie na jubileusz 600-lecia Łodzi.
Pierwotnie zakładaliśmy objęcie projektem minimum 60 dzieci, ale już na starcie projektu wiemy, że tę liczbę znacznie przekroczymy
Na spotkaniach z historią uczestnicy w przystępny sposób poznają dzieje naszego miasta na przestrzeni 600 lat. Dowiedzą się m.in. o prawach lokacyjnych, o rozwoju przemysłu, wzroście ludności i przemianach społecznych, poznają ojców naszego miasta i historię łódzkich fabrykantów.

Spotkania z kulturą to pełne ekspresji twórczej warsztaty z Łodzią na pierwszym planie. Będzie m.in. łódzka awangarda i galante słownictwo. A wszystko po to, by stworzyć plakat z życzeniami dla … „jubilatki” z okazji 600-lecia nadania praw miejskich. Wystawa plakatów będzie finałem tej części projektu.

Podczas warsztatów architektonicznych, poza wiedzą dot. łódzkich stylów architektonicznych, powstaną makiety z wybranymi zabytkami Łodzi.
Specjalnie przygotowane budynki z zaznaczonym detalem architektonicznym oraz historią tych zabytków, będą trwałym rezultatem projektu i jednocześnie pamiątką jubileuszu 600-lecia Łodzi.

Zapraszamy do śledzenia przebiegu projektu w mediach społecznościowych.
Zadanie „ŁÓDŹ w trzech odsłonach” jest realizowane dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *